Harrastused

Näitused

Koeranäituste algne eesmärk oli aidata kasvatajatel hinnata oma tõumaterjali ning selle kaudu edendada kõrgel tasemel aretustegevust. See eesmärk on säilinud ka tänapäeval, kuid enamik inimesi, kes oma koeraga näitustele tulevad on tavalised koerapidajad, kellele näitused on lihtsalt tore hobi.
Koeraga näitusel osalemine on olenevalt näituselt võimalik minimaalselt kas 4 või 6 kuu vanusena. Vanuse ülemine piir ei ole määratletud.
Näitusele registreerimine algab üldjuhul ca 5-6 kuud enne näituse toimumist ja lõppeb ca 1 kuu enne. Näituste kohta on koostatud kalender, mida haldab Eesti Kennelliit: www.kennelliit.ee
Näitusel hindab üks kohtunik teie koera vastavust tõustandardile üheskoos teiste samas vanuseklassis ja tõus olevate koertega. Beebi ja kutsikaklassis osalemine annab enamasti võimaluse koeraga erinevaid olukordi harjutada, kuid juba vanemates nö. ametlikes klassides kälike sertifikaatide järgi, et saada soovitud tšempionitiitel.
Näitusel osalemiseks on vaja pigem vaid omaniku tahet ja rõõmsat meelt, näitusetrenne tehakse igas linnas.

Fotol: welsh corgi cardigan Astersland Black Pearl

Kuulekuskoolitus

Sõnakuulelikkuse (lühendatult SK) koolituse eesmärgiks on õpetada koerale meeldivat käitumist ja sõnakuulelikkust ning samas koeraomanikule õiget ja asjalikku suhtlemist koeraga. SK koolituses on eriline tähelepanu pööratud just koerajuhi ja koera vahelisele kontaktile ning koera soovile alluda käskudele ka siis, kui ta on ilma rihmata ning koerajuhist eemal.

Agility

Agility on hoogne koeraspordiharrastus, kus koer sooritab vastavalt koerajuhi juhtimisele tõketega raja võimalikult kiiresti ja soovitavalt vigadeta. Agility rajal on mitmeid hüppetõkkeid, slaalom, avatunnel, kott ja rõngas. Rajal peab koer ronima ja ületama A-kujulise tõkke või poomi puudutades tõkete nn kontaktpindu. Rajal võib olla ka kiik, laud ja pikkushüpe. Koerajuht võib koera abistada ainult suuliste käskude ja käemärkidega. Kindlasti peab treeneriks olema kogenud koolitaja!

Fotol: welsh corgi pembroke Astersland Lovely Survivior